Spółka Neocity Polska nabyła działkę.

Spółka Neocity Polska nabyła działkę w jednej z najdynamiczniej rozwijających się dzielnic Warszawy – Ursusie. Wartość netto transakcji wynosi ok. 70 mln złotych. Docelowo Neocity Polska wybuduje na tej nieruchomości osiedle składające się z 1200 mieszkań. Realizacja pierwszego etapu rozpocznie się w 2019 r. 

Zakup działki jest potwierdzeniem faktu, że Spółka rozwija się na Polskim rynku, dostrzega jego potencjał i chce tutaj inwestować. Osiedle w Ursusie znajdzie się wśród największych projektów realizowanych przez Spółkę w Warszawie.

Projekt powstanie na terenie dawnej fabryki „Ursus”. Obszar ten objęty jest planem zagospodarowania przestrzennego, który jest doskonałym przykładem realizacji zasad zrównoważonego rozwoju w projektowaniu przyjaznych przestrzeni dla przyszłych mieszkańców. W planie przewidziano miejsce na usługi, placówki edukacyjne i ochrony zdrowia oraz tereny zielone. W efekcie powstanie unikalny i nowoczesny kompleks mieszkaniowo-rekreacyjno-edukacyjny, o łącznej powierzchni ponad 20 ha.

Nowa, flagowa inwestycja dewelopera będzie realizowana przy ul. Silnikowej, w sąsiedztwie planowanej szkoły podstawowej i przedszkola oraz niedaleko stacji kolejowej Warszawa-Ursus Płn. W ramach inwestycji powstanie dziesięć budynków mieszkalnych z podziemną halą garażową i lokalami usługowymi. Dodatkowo na terenie osiedla znajdzie się park z placem zabawzewnętrzną siłownią oraz licznymi ścieżkami spacerowymi. Osiedle będzie wolne od ruchu samochodów. Nad bezpieczeństwem mieszkańców czuwać będzie ochrona.

Deweloper już po raz drugi inwestuje na warszawskim Ursusie. Pierwszy, z sukcesem zrealizowany projekt – Neovillage, zlokalizowany jest w zachodniej części Ursusa (Gołąbki). Pierwszy etap został już zakończony. Obecnie w realizacji jest drugi etap inwestycji, którego budowa zakończy się w czerwcu 2019 r.

go up